Митрополит Симеон звершив Божественну літургію у день Собору Пресвятої Богородиці

8 січня, у День Собору Пресвятої Богородиці, наше місто відвідав митрополит Вінницький і Барський Симеон (Шостацький), керуючий Вінницькою єпархією. За Божественною літургією архієрею співслужило духовенство кафедрального собору: настоятель, благочинний Барського району архімандрит Серафим (Поворозник) та керівник прес-служби Барського благочиння протоієрей Ростислав Рябий. Традиційно урочисте богослужіння прикрашав спів соборного та кліросного хорів.

Той, хто готувався та сповідався, мав змогу причаститися (Таїнство Святого Причастя звершив владика Симеон). Після цього Його Високопреосвященство звернувся до прихожан із архіпастирською проповіддю, у які закликав за святковою метушнею не загубити справжньої сутності Різдва Христового – народження нашого Спасителя, Сина Божого, який стражданнями своїми спокутував людські гріхи. Бо ж якби не було Різдва, то не було б і Воскресіння Христового. Також митрополит зазначив, що нам потрібно бути достойними цього великого подвигу та жити так, аби «гріхи не заважали нам бачити світло Віфлеємської зірки». Окрім того, владика слушно зауважив, що у період до Стрітення Господнього православним християнам слід вітатися «Христос рождається», замість звичного нам «Христос народився». «Так, в історичному вимірі це подія, яка сталася більше двох тисяч років тому. Та у духовному розумінні Різдво Христове – процес неперервний, воно повторюється кожного дня і кожну годину», – пояснив митрополит Симеон.

По завершенню проповіді із вітальним словом до присутніх на запрошення владики звернувся Барський міський голова Артур Цицюрський, голова райдержадміністрації Володимир Саволюк та голова районної ради Михайло Піддубний.

Після Божественної літургії святкові заходи не завершилися. На запрошення митрополита Симеона та благочинного отця Серафима усі бажаючі мали змогу відвідати фестиваль колядок «Різдвяні дзвіночки», що відбувся того ж дня у районному центрі дозвілля.

Фотозвіт (натисніть на фото для переходу в альбом):