Таїнство Миропомазання

Чинопослідування Таїнства Хрещення плавно перетікає у послідування Таїнства Миропомазання. У Таїнстві Миропомазання на охрещувану людину сходить Святий Дух. Миропомазання є «виконання» Хрещення — як його заповнення і як його реалізація.

У Таїнстві Миропомазання відбувається те ж саме, що сталося з апостолами в Сіонській світлиці, коли на Богоматір і учнів Христа зійшов Святий Дух. За зовнішньої, видимої форми дві ці події помітно відрізняються: колись, майже дві тисячі років тому, зішестя Святого Духа здійснилося в образі сходження вогненних язиків; нині же воно здійснюється через хрестоподібне помазання святим миром. І разом із тим слід пам’ятати: сьогодні точно так само, у тій же мірі, у тій же повноті, як і тоді в Єрусалимі, Святий Дух сходить на нас під час звершення Миропомазання, освячуючи християнина, роблячи його вмістилищем Своєї благодатної вогняної присутності. Таїнство Миропомазання — це особиста П’ятидесятниця.

Прийняти дар Святого Духа, сприйняти здійснене покликання члена Церкви Христової може тільки та людина, справжня природа якої вже відновлена ​​у Христі: саме тому Хрещення і передує Миропомазанню. Миропомазання — це, з одного боку, дар Духа Святого, вселення Духа Святого особисто в людину, а з іншого — духовні благодатні дари, що подаються як духовна їжа. Будь-якому немовляті для його фізичного зростання необхідна матеріальна їжа. Для духовного ж зростання «новонародженого» християнина, відродженої в хрещальній купелі людини, потрібна духовна їжа, дія благодаті Божої: такої, яка насичує, вигодовує.

Отримується в Миропомазанні Дар Святого Духа — це те, що не може належати створеній людській природі. Людина була створена для того, щоб у своєму вдосконаленні за допомоги Божої і з Його милості отримати цей дар — як союз любові між Творцем і Його творінням, що здійснюється, досягнувши через це обоження.

Звершення Таїнства

Під час здійснення таїнства святим миром хрестоподібно помазуються вірянину чоло, очі, вуха, рот, груди, руки і ноги — з вимовою слів: “Печать дару Духа Святого, амінь”.

Слова таїнства “Печать дару Духа Святого” вказують на його значення і дії. Воно є:

• завершальним актом приєднання до Церкви, твердженням, чи печаткою приєднання;
  • печаткою благодатних сил, дарованих у ньому для зміцнення і зростання в житті духовному.

Апостол Павло говорить: “Той‚ Хто утверджує нас iз вами у Хрис­тi i Який помазав нас‚ є Бог, Вiн i поклав печать на нас‚ i дав запоруку Духа в серця нашi” (2 Кор. 1, 21 — 22).

Благодатні дари Святого Духа необхідні кожному, хто вірить у Христа (є ще надзвичайні дарування Святого Духа, які даються тільки деяким людям, наприклад, пророкам, апостолам).

Святі Отці Церкви ставлять саме слово «християни» в тісний зв’язок з Миропомазанням. Hrisma, hristos значить помазання, помазаник. Святий Кирил Єрусалимський говорить: «Ставши учасниками Христа, ви гідно називаєтеся християнами, тобто помазаними, і про вас Бог сказав: “Не доторкайтеся до помазаних Моїх”» (Пс. 104, 15).

Переглянути відео

Додаткову інформацію можна отримати за номером: (097) 546 35 23; (093) 905 51 10.