Конференція «Духовні скарбниці Поділля»

11-13 жовтня у м. Бар проводиться І Всеукраїнська науково-практична конференція «Духовні скарбниці Поділля», яка присвячена 260-річчю Успенського собору м. Бар та 130-річчю загальноцерковного прославлення Барської чудотворної ікони Божої Матері.

12 жовтня конференція проходила по секціях. У роботі богословсько-педагогічної секції взяв участь митрополит Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, у роботі історичної секції – митрополити: Вінницький і Барський Симеон та Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр.

«Родзинками» конференції окрім доповідей світських поважних вчених-істориків і дослідників стали виступи керівника історичного відділу Вінницької єпархії УПЦ ієрея Назарія Давидовського, а також гостя з Києва – протоієрея Андрія Дудченка. Останній між іншим презентував духовну літературу, яка видана за сприяння Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Воолодимира. Безумовно жвавий інтерес в усіх учасників викликала доповідь відомого богослова і вченого архімандрита Кирила (Говоруна), котрий спілкувався з аудиторією за допомогою Скайпу з США, де о. Кирил зараз займається викладацькою і науковою діяльністю.

По завершенні роботи у секціях відбулося пленарне засідання, яке проходило у Барському районному центрі дозвілля. Завершив цей наповнений подіями день концерт, у якому виступили місцевий церковний хор Свято-Успенського собору, а також заспівали пісень священики Агафагел та Назарій Давидовські та Ростислав Рябий.