Основні питання і відповіді

 

Для консультування нових парафіян нашого Храму,  у двунадесяті і великі свята Вас може зустріти “ПАРАФІЯЛЬНІЙ КОНСУЛЬТАНТ” який докладно відповість на Ваші запитання.

Відповіді на запитання, з якими часто звертаються:

Коли можна прийти в храм?

Взагалі, для вас храм може бути відчинений в будь-який час. Але краще приходити тоді, коли він відчинений. Це буває кожного дня з 8.00 до 18.00

Графік звершення богослужінь Ви можете побачити на інформаційних стендах в самому храмі, біля воріт храму, або на сторінці нашого сайту.

Як вдягатися у храм?

Одяг має бути пристойним і охайним. При вході в храм чоловіки знімають головні убори. Жінки входять з покритою головою.

По дорозі до храму.

Дехто читає молитву: «Возвеселихся о рекших мне: в дом Господень пойдем. Аз же множеством милости Твоея, Господи, вниду в дом Твой, поклонюся ко храму святому Твоему в страсе Твоем. Господи, настави мя правдою Твоею, враг моих ради исправи пред Тобою путь мой; да без преткновения прославлю Едино Божество, Отца и Сына и Святаго Духа, ныне и присно и во веки веков. Аминь».

Коли йде служба.

Поводитися в храмі потрібно благоговійно – так, щоб не образити велич святині.

Приходити до служби треба завчасно, за 5-10 хвилин для того, щоб встигнути вклонитися святиням, поставити свічку, написати записку, зібратися з думками.

Входячи в храм, можете перехреститися і зробити поясний уклін.

Розмови в храмі потрібно максимально обмежити. Не потрібно ходити, ставити свічки і прикладатися до ікон, щоб не заважати іншим молиться. Все це можна зробити або до початку богослужіння, або по його закінченні.

Якщо Ви прийшли в храм з дитиною – запитайте, де дитяча кімната. Вам допоможуть доглянути дитину в той час, як Ви молитиметесь.

У нас в храмі є чудовий хор. Тому допомагати йому співати не варто.

Якщо важко стояти, Ви в будь-яку мить можете присісти на стілець.

Не прийнято входити в храм з тваринами чи птахами.

Робити зауваження ближньому, який заважає іншим молитися, потрібно неголосно і делікатно. Краще взагалі утриматися від зауважень. При необхідності, це може зробити хтось з помічників священика.

Якщо Ви прийшли на Літургію, то визначіться – будете Ви залишатися до кінця, чи Вам потрібно поспішати. Вірні залишають храм після благословення священика на вихід з храму. Якщо часу обмаль, то залишити храм краще одразу після єктенії за оглашенних (тоді, коли залишають храм ті, хто не є учасниками Євхаристії) – після прочитання Євангелія.

Як правильно хреститися.

Хресне знамення – видиме свідчення нашої віри.

Наступне хресне знамення буде правильним. Потрібно скласти докупи три перші пальці правої руки, що символізує Єдність Святої нероздільної Трійці. Два інших пальця – щільно пригнути до долоні, символізуючи тим самим сходження Сина Божого з Неба на землю (два пальці – образ двох природ Ісуса Христа – божественної і людської).

Спочатку складені персти поставляються на чоло, для освячення розуму; потім на чрево (живіт) – для освячення почуттів; після цього – на праве плече, а потім – на ліве, освячуючи тілесні сили. Опустивши руку, здійснюємо невеликий уклін. Чому? Бо ми тільки що зобразили на собі Голгофський Хрест і вклоняємося йому.

Хресне знамення супроводжує віруючого всюди. Ми хрестимося встаючи з ліжка і лягаючи спати, виходячи на вулицю і входячи в храм; перед їжею хрестимо їжу. Хрест Господній освячує собою все, тому зображення його віруючим на собі – корисно для душі і веде нас до спасіння.

Як ставити свічку в церкві.

Свічки, які віруючі беруть у храмі, щоб поставити в свічники біля ікон, мають декілька духовних значень: оскільки за свічку, зазвичай, жертвують кошти, вона є знак добровільної жертви людини Богу і Його храму, вираз готовності людини до послуху Богу (м’якість воску). Свічка є також свідченням віри, причетності людини до Божественного світла.

Палаюча свічка – це символ, видимий знак, вона виражає теплоту і полум’я любові людини до Господа або святих.

Ставити свічку можна на будь-якому підсвічнику. Немає особливих підсвічників для свічок “за здоров’я” чи “за упокій”. Якщо служба звершується «за здоров’я», то Ваша свічка символізуватиме молитву за живих; якщо «за упокій», то за усопших.

Підійшовши до свічника, слід два рази перехреститися і поклонитися святині, потім запалити свічку від інших свічок, поставити її на вільне місце (або, якщо всі місця на свічнику зайняті, просто покласти поряд – церковнослужителі самі поставлять вашу свічку на вільне місце). Втім, можете запалену свічку тримати в руках, якщо це не спричинятиме незручності іншим. Після того, як ви поставили свічку, слід ще раз перехреститися і вклонитися. Якщо дозволяє обстановка, можна прикластися до святині, – благоговійно поцілувати її. Все це має супроводжуватися молитовним зверненням до Бога, Матері Божої чи святого – до кого звертаємося з запаленими свічками.

Якщо в церкві багато людей і важко пройти туди, де б ви хотіли поставити свічку, слід просто передати її.

Під час кадіння.

Під час кадіння храму не потрібно повертатися на триста шістдесят градусів в залежності від переміщення священнослужителя по храму. Якщо заважаєте пройти, то відступіться трішки в сторону, але погляд повинен бути спрямований на вівтар.

Благословення священика.

Благословення має багато значень. Перше з них – привітання. Зазвичай, за руку вітаються зі священиком лише інші священики. Миряни, а також диякони, при зустрічі з батюшкою просять благословення.

Для цього потрібно скласти долоні хрестоподібно перед собою, праву поверх лівої, щоб прийняти в них благословляючу руку, і поцілувати її на знак вшанування до священного сану. Священик, благословляючи, промовляє Ім’я Христа.

Брати благословення у священика можна й тоді, коли він в цивільному одязі; не тільки в храмі, але й на вулиці, у громадському місці.

Через благословення миряни й прощаються зі священиком. Хреститися коли беремо благословення у священика не потрібно.

Друге значення священицького благословення – це дозвіл, напуття перед початком будь-якої відповідальної справи. Священик дає пораду і благословляє.

Існують благословення в ході церковної служби. Священик, вимовляючи: «Мир всім», «Благословення Господнє на вас …», «Благодать Господа нашого …», осіняє мирян хресним знаменням. У відповідь ми смиренно схиляємо голови, не складаємо рук і не хрестимось.

Коли священик благословляє, він промовляє коротеньку молитву благословення: «Благословен Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків». Мирянин відповідає: «Амінь», що означає згоду і підтвердження слів священика. Таким чином, між ними відбувається діалог.

 

Постав своє питання


Додаткову інформацію можна отримати за номером: (097) 546 35 23 (093) 905 51 10

Комментирование запрещено

  •  

    ЗНАЙШЛИ ПОМИЛКУ В ТЕКСТІ? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter