Таїнство Причастя

Причастя є таїнство, в якому віруючий під виглядом хліба і вина споживає (причащається) Самого Тіла й Крові Господа нашого Ісуса Христа на відпущення
гріхів і на Життя Вічне”

Приготування Святих Дарів для Причастя здійснюється на Євхаристії, тому це таїнство і має подвійну назву – Причастя, чи Євхаристія. Євхаристія у перекладі з грецької значить подяка. В цьому основоположному таїнстві Церква приносить подячну, похвальну, умилостивлюючу й молитовну жертву Богові за спасіння всіх людей – живих і померлих. Громадське богослужіння, на якому здійснюється Євхаристія, називається літургією (від грец. літос – громадський, ергон– служба). На відміну від інших богослужінь (ранньої, вечірні, часів), де Господь наш Ісус Христос присутній однією Своєю благодаттю, тут Він перебуває безпосередньо, дійсно Пречистим Тілом Своїм і Святою Своєю Кров’ю, і не тільки перебуває, але й живить ними віруючих. Причащаючись Страшних Христових Таїн, ми уподібнюємося до святих апостолів, зібраних на Тайну вечерю, де Господь встановив таїнство Святого Причастя. Але ще до цього апостоли Христові чули слова свого Вчителя про таїнства Тіла й Крови Його: “Істинно, істинно кажу вам: якщо не будете споживати Плоті Сина Людського і не питимете Його Крови, то не будете мати життя в собі. Хто їсть Мою Плоть і п`є Мою Кров, має життя вічне, і Я воскрешу його в останній день. Бо Плоть Моя – є істинною їжею, і Кров Моя є істинним питтям. Хто їсть Мою Плоть і п’є Мою Кров, в Мені перебуває, і Я в ньому” (Ін. 6, 53-56).

Той хто бажає причаститися повинен достойно приготуватися до цього святого таїнства, адже причасник під виглядом хліба і вина споживає саме Тіло і Кров Ісуса Христа. Приготування до Причастя продовжується декілька днів (як найменше три) і відноситься як до тілесного так і до духовного життя людини.

Тілесне приготування складається в першу чергу зі стриманості тіла від фізичних насолод (статеве життя) і обмеження в їжі (піст). В дні посту виключається з раціону їжа тваринного походження – м’ясо і молочні продукти, а в дні строгого посту, такого як Великий, навіть і риба. Їжа вживається лише в помірній кількості. Розум в ці дні не повинен розсіюватися життєйськими дрібницями. Також слід уникати різноманітних розваг.

Духовне приготування до причастя складається з домашньої молитви, відвідування богослужіння та роздумів про власні гріхи. В дні приготування необхідно старанно молитися вранці і ввечорі вичитуючи ранкові і вечірні молитви (вони містяться в молитовнику). Напередодні причастя, вдома, причасники вичитують особливе молитовне правило, яке духовно готує до причастя. Правило містить в собі канони до Ісуса Найсолодшого, до Богородиці і Ангела Охоронителя (в молитовнику це правило називається – «Правило до св. Причастя»).

Після опівночі вже не можна вчивати їжу, пити і курити, щоб прийняти Святі Дари Тіла і Крови Спасителя натщесерце. Зранку, після ранкових молитов, прочитується друга частина молитовного правила до св. Причастя, яка складається з покаянного канону і 10 молитов перед св. Причстям (в молитвословах ці чини називаються – «Послідування до св. Причастя» і «Молитви перед св. Причастям»).

Причасник повинен вчасно прийти зранку на богослужіння (о 9:15) і покаятися у своїх гріхах у таїнстві Сповіді, яка відбувається перед Божественою Літургією.

Слід зауважити, що вищенаведена підготовка до св. Причастя стосується лише дорослих причасників. Діти до 7 років можуть причащатися без будь-якої підготовки. Але якщо дитина вже усвідомлює свої вчинки, тоді за власним бажанням вона може готуватися до Причастя полегшеним постом і читанням з батьками декількох молитов перед св. Причастям.

Причастя у нашому храмі відбувається в дні відправлення Божественної Літургії (неділі та свята) під час служби.

߷ Таїнство Причастя у питаннях та відповідях

Переглянути відео


Додаткову інформацію можна отримати за номером: (097) 546 35 23; (093) 905 51 10.

Комментирование запрещено

  •  

    ЗНАЙШЛИ ПОМИЛКУ В ТЕКСТІ? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter