Сповідь і каяття

Покаяння (Сповідь) – це таїнство, в якому християнин, що відверто визнає свої гріхи перед Богом і виявляє тверду волю покаятися, отримує відпущення гріхів видимо від священика, а невидимо – від Самого Господа нашого Ісуса Христа

 

(Православний катехизис)


Хрещення змиває гріхи, але не визволяє християнина від них впродовж усього життя. Завдяки хрещенню і пізнається жахливість гріха, як відступлення від Христа, осквернення і викривлення образу Божого в собі під впливом зовнішніх спокус та власних пристрастей. У безперервній боротьбі з гріхом, яка триває протягом усього земного життя людини, не обходиться без тимчасових поразок, відступів та падінь. Але якими б великими не були гріхи людські, милосердя Боже нескінченне, а щедроти Його незліченні. Господь знову піднімає грішних, дарує їм усвідомлення своїх гріхів, розкаяння та духовну силу для перемоги над злом. Господь «не хоче смерти грішника” (Єз. 33, 11) за них (грішників) Він прийняв страждання та хресну смерть. «Якщо кажемо, що не маємо гріха, – обманюємо самих себе, і правди немає в нас. Коли сповідаємо гріхи наші, то Він, будучи вірним і праведним, простить нам гріхи наші і очистить нас від усякої неправди” (1 Ін. 1,8-9).

Головна частина таїнства Покаяння – сповідь – була відома християнам уже за часів апостолів, про що свідчить книга «Діяння Апостолів” (19, 18): «Багато з тих, що увірували, приходили, сповідаючи і відкриваючи діла свої”.

У сучасній богослужбовій практиці таїнство Покаяння тісно прив’язане до таїнства Причастя. Тому ті, що хочуть причаститися Тіла і Крові Господньої і прийняти через них у своє серце Христа повинні спочатку очиститися від своїх гріхів шляхом покаяння, бо лише на чисту душу може зійти благодать Божа.

Переглянути відео


Додаткову інформацію можна отримати за номером: (097) 546 35 23; (093) 905 51 10.

Комментирование запрещено

  •  

    ЗНАЙШЛИ ПОМИЛКУ В ТЕКСТІ? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter