Соборування

Єлеосвячення – це таїнство, в якому, при помазанні хворого освяченим єлеєм (олією), призивається на хворого благодать Божа для зцілення його від тілесних і душевних хвороб.

 

Таїнство Єлеосвячення ще називається соборуванням, тому що для його здійснення збирається кілька священиків, хоча по потребі може зробити його і один священик.

Це таїнство веде свій початок від апостолів. Отримавши від Господа Іісуса Христа владу під час проповіді зцілювати всяку недугу та неміч, вони “багатьох хворих оливою мазали оливою і зціляли” (Марк. 6, 13).
Особливо докладно говорить про це таїнство апостол Яків: ” Хто з вас тяжко страждає, хай молиться. Хто в доброму настрої, хай співає псалми. Хто з вас хворий, хай покличе пресвітерів Церкви і хай помоляться над ним, помазавши його єлеєм в ім’я Господнє ” (Як. 5, 14-15).

Святі апостоли нічого не проповідували самі від себе, але вчили тільки те, що заповідував їм Господь. Апостол Павло говорить: ” Сповіщаю ж вам, браття, що Євангеліє, яке я благовіствував, не є людське; бо я прийняв його і навчився не від людини, а через одкровення Іісуса Христа ” (Гал. 1, 11-12).
Єлеосвячення над дітьми не здійснюється, тому що у дитини не може бути свідомо скоєних гріхів.

Переглянути відео


Додаткову інформацію можна отримати за номером: (097) 546 35 23; (093) 905 51 10.

Комментирование запрещено

  •  

    ЗНАЙШЛИ ПОМИЛКУ В ТЕКСТІ? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter