Зустріч чудотворної Святогірської ікони Богородиці

4 липня до Барського благочиння прибув чудотворний образ Божої Матері, що перебуває у Свято-Успенській Святогірській Лаврі. Ця ікона є однією із восьми найбільш шанованих в Україні. З благословення Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Киїівського і всієї України Онуфрія чудотворна святиня перебуватиме у Вінницькій єпархії з 1 по 8 липня. У цей період Святогірський образ відвідає усі райони єпархії та візьме участь у хресні ході на честь річниці Калинівського чуда (8 липня, м. Калинівка).

Зустріч ікони відбулася о 19:00 у кафедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці. Благоговійно та із піснеспівами духовенство благочиння, парафіяни та паломники стрічали святиню. Перед чудотворним образом духовенством було відслужено молебень та прочитано акафіст Божій Матері, після чого віряни, що переповнили собор, мали змогу приклонитися до ікони та піднести щирі молитви Цариці Небесній. Храм залишався відчиненим до 22 години, упродовж цього часу верениця паломників відвідувала святиню.

 

Усі бажаючі матимуть змогу приклонитися до Святогірського образу завтра, 5 липня. Божественна літургія у кафедральному соборі розпочнеться о 8:30, під час Богослуження перед іконою також буде відслужено молебень з проханнями про Церкву та мир в Україні.

О 14:00 цього ж дня у жіночому монастирі на честь Барської ікони Божої Матері перед Святогірською святинею буде відслужено молебень з акафістом Пресвятій Богородиці, після чого обряз вирушить до Браїлівського Свято-Троїцького жіночого монастиря.

 

Довідка. Однією із восьми найшанованіших в Україні чудотворних ікон та головною святинею Свято-Успенської Святогірської Ліври є Святогірський образ Божої Матері. Вона була написана старцем-монахом з Афону, який в середині ХІХ ст. відвідав Святогірську обитель. Монастир своєю красою та високодуховністю чернечого життя настільки сподобався іконописцю, що він вирішив зробити братії такий дарунок.

Довгий час образ Пресвятої Богородиці знаходився у печерному храмі св. Іоанна Предтечі. Однак скоро ікона прославилася чудотворними зціленнями і її було перенесено до Успенського собору. У криваві часи революції ченці переносили образ від села до села, укріплюючи віруючих та переховуючи святиню від наруги. Однак у 1918 році, коли хресний хід святогірців зупинився у селищі Байрачик, уночі до хати, де перебувала ікона, вдерлися більшовики. Червоні кати жорстоко убили хранителів ікони, а самому Святому образу викололи очі, зірвали срібну ризу та покинули у калюжі крові.

Врятували та зберегли святиню благочестиві люди, які переховували образ, допоки не прийшов кінець більшовицькій богоборчій владі. У жовтні 1992 року, після відновлення чернечого життя у Святогірській обителі, чудотворну ікону було хресним ходом урочисто повернуто до монастиря.

Й донині Пресвята Владичиця Богородиця посилає Свою всесильну допомогу тим, хто з вірою приходить до Її Пречистого образу. Багато людей, хворих різними недугами, отримали зцілення після щирих молитов перед Святогірською іконою Божої Матері. Особливу допомогу від преклоніння Святині отримують онкохворі та жінки, що страждають від безпліддя.

Прес-служба Барського благочиння

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

  •  

    ЗНАЙШЛИ ПОМИЛКУ В ТЕКСТІ? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter