Ліцеїстам розповідали про святині Барської землі

29 травня у Барському гуманітарно-педагогічному коледжі імені М. Грушевського відбулася інформаційно-просвітницька годину під назвою  «Святині рідної землі», яка проводилась у рамках ювілейних заходів до 260-річчя Успенського кафедрального собору та 130-річчя прославлення Барської ікони Божої Матері як чудотворної.

З інформацією на дану тему виступили: клірик кафедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці протоієрей Ростислав Рябий та вівтарник собору, кореспондент прес-служби Барського благочиння Роман Григор’єв. Захід відвідали учні 10-х класів обласного гуманітарного ліцею при БГПК ім. М. Грушевського.

Доповідачі провели для молоді захоплюючий екскурс в історію кафедрального собору, розповіли, які святині там зберігаються. Також учні дізналися історію ікони Божої Матері «Барська», яку вже 130 років уся Православна Церква вшановує як чудотворну. Усі учасники зустрічі отримали запрошення долучитися до І Міжєпархіальної науково-практичної краєзнавчо-богословської конференції «Скарбниці подільської духовності» (до 260-річчя Свято-Успенського кафедрального собору м. Бара та 130-річчя прославлення Барської ікони Божої Матері як чудотворної), яка відбудеться у жовтні цього року в нашому місті.

На завершення директор ліцею Людмила Хілінська подякувала отцю Ростиславу та Роману Григор’єву за цікаву та змістовну доповідь, яка розширила кругозір молодих людей та збагатила їх знаннями про великі духовні святині рідного краю.

На молитовну пам’ять усі учасники зустрічі зробили спільну фотографію.

Прес-служба Барського благочиння

Фото Юрія ТЕРЕХІВСЬКОГО

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

  •  

    ЗНАЙШЛИ ПОМИЛКУ В ТЕКСТІ? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter